Patriarcha krytykuje plemienne myślenie chrześcijan

Patriarcha chaldejski Louis Raphael I Sako zwołał w Bagdadzie spotkanie wysokich rangą przedstawicieli Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich. Przybyli dyskutowali o sytuacji chrześcijan w Iraku w obecnym, trudnym momencie historycznym. Obok katolików chaldejskich w zgromadzeniu wzięli udział członkowie Kościołów katolickich: syryjskiego i ormiańskiego, prawosławnych: greckiego syryjskiego i koptyjskiego, a także adwentyści.

Według patriarchy chaldejskiego głównym zadaniem wyznawców Chrystusa jest obecnie dialog ekumeniczny i braterska współpraca. Pozwolą one pokonać trudności związane z niestabilną sytuacją kraju. „Ciągle są ludzie, którzy mówią: jestem bardziej Ormianinem, Asyryjczykiem czy Chaldejczykiem, niż chrześcijaninem – powiedział patriarcha Sako. – Takie plemienne myślenie powoduje, że każda wioska chce mieć swojego biskupa czy patriarchę. To bardzo osłabia chrześcijaństwo w Iraku. Jako biskupi musimy być czujni wobec takiego chorobliwego podejścia do tożsamości” – dodał chaldejski hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.