US Army: katolicy jak Al-Kaida

Amerykańska armia traktuje Kościół katolicki na równi z Al-Kaidą, Hamasem czy Ku Klux Klanem. Dowiadują się o tym rezerwiści w stanie Pennsylvania.

W prowadzonym dla nich szkoleniu Kościół katolicki to jedna z 18 organizacji ekstremistycznych, których działalność jest nie do pogodzenia z celami amerykańskiej armii. W każdej religii znajdą się wyznawcy, którzy wierzą, że tylko ich przekonania, zwyczaje i tradycje są słuszne, a inni są w błędzie. W wypadku islamu są to członkowie Al-Kaidy, u chrześcijan to katolicy – dowiaduje się amerykański rezerwista.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • +antysmok
  10.04.2013 08:06

  airc_warsaw@state.gov

  Oto jest e-mail do Centrum Informacyjnego ambasady USA w Warszawie. Tam można " ...zadać pytanie dotyczące różnych dziedzin życia w USA i bieżących wydarzeń" - jak jest napisane pod niniejszym adresem. Niech się tłumaczą.
  Ja osobiście protestuje przeciw czemuś takiemu. Osoby, które porównują KK do terrorystów chyba nie znają Soboru watykańskiego II i deklaracji Nostra aetate: "Kościół katolicki nic nie odrzuca z tego, co w religiach owych prawdziwe jest i święte. Ze szczerym szacunkiem odnosi się do owych sposobów działania i życia, do owych nakazów i doktryn, które chociaż w wielu wypadkach różnią się od zasad przez niego wyznawanych i głoszonych, nierzadko jednak odbijają promień owej Prawdy, która oświeca wszystkich ludzi" .

   

 • Abc (ten prawdziwy)
  10.04.2013 15:29
  Jako Katolik jestem dumny z takiego określenia. To oznacza, że sól, którą my Katolicy jesteśmy, nie straciła jeszcze smaku, jak to ma miejsce w przypadku innych kościołów - protestanckich i prawosławnych. Kościoły te po odłączeniu od KRK szybko uległy dalszym podziałom i zatraciły Ducha Ewangelii. Dlatego umacniajmy się w naszym radykalizmie (ekstremizmie jak kto woli) i trwajmy w Wierze i Tradycji Katolickiej.
 • gut
  10.04.2013 15:54
  Cóż neokomunizm jest wszędzie...
 • MacBlacker
  12.04.2013 11:08
  Nigdy nie miałem specjalnie wysokiego mniemania o inteligencji wojskowej, a o inteligencji w LWP to w ogóle, teraz okazuje się że inteligencja w US Army jest na poziomie tej z LWP...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.