Więzienie i chłosta za konwersję

Na sześć lat więzienia i 300 razów chłosty został skazany przez sąd w Arabii Saudyjskiej Libańczyk za nakłanianie Saudyjki do przejścia na chrześcijaństwo i wyjazdu z kraju - poinformowały w niedzielę lokalne media.

Inny Saudyjczyk usłyszał wyrok dwóch lat więzienia i 200 razów za udzielenie tej młodej kobiecie pomocy w opuszczeniu kraju.

Wyrok wydał sąd w mieście Al-Chubar, na wschodzie królestwa, w którym obowiązuje ultraortodoksyjna wersja islamu. Muzułmanom, którzy przejdą na inną religię, grozi kara śmierci.

Według lokalnych mediów Saudyjka, której tożsamości nie ujawniono, uciekła do Szwecji, gdzie znajduje się pod opieką organizacji pozarządowych. W nagraniu wideo zapewniła, że sama zdecydowała o przejściu na chrześcijaństwo.

Obaj mężczyźni mogą być jeszcze sądzeni za inne przestępstwa, jak korupcja czy podrabianie dokumentów, które umożliwiły kobiecie wyjazd z kraju bez zgody rodziny. Saudyjki nie mogą podróżować za granicę bez towarzystwa męskiego członka rodziny lub wyraźnej zgody opiekuna.

Adwokat rodziny kobiety oświadczył, że jest zadowolony z wyroku, ale obaj skazani zapowiedzieli, że wniosą apelacje.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Anna
  12.05.2013 14:14
  W Polsce także wielu muzułmanów, w tym obywatele AS powinni być skazani za nakłanianie i propagowanie zbrodniczej wersji islamu wahabickiego. dlaczegóż nie? Dlaczego oni w europie robią co chcą przy aplauzie kościoła? dlaczego? może ktoś odpowie. może jakis franciszkanin np z Wrocławia?
 • Dymitr
  12.05.2013 14:58
  Islam religią pokoju.
 • kochana
  12.05.2013 15:05
  Koszmar,pytam dlaczego więc np. w Francji
  czy Wielkiej Brytanii czy innych krajach nie muzułmańskich domagają się respektowania swoich praw?Zachowują się jak Kali "jak Kali ukraść komuś krowę to być dobry uczynek,a jak ktoś Kalemu ukraść krowę to być zły uczynek"
 • saherb
  12.05.2013 23:35
  "uciekła do Szwecji, gdzie znajduje się pod opieką organizacji pozarządowych"

  Nie wiem czy to jest dobry kraj docelowy na ucieczkę. Oby się nie okazało, że trafiła z deszczu pod rynnę. Znając szwedzką "tolerancję" na religijność to będzie raczej "nawracana" na ateizm...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.