Ekumeniczne troski Franciszka

Praca ekumeniczna Stolicy Apostolskiej i Kościoła katolickiego była głównym tematem spotkania papieża Franciszka z kard. Kurtem Kochem.

Była to pierwsza szczegółowa rozmowa papieża z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan na temat pracy tej dykasterii oraz Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem, której również przewodniczy szwajcarski purpurat.

Zdaniem obserwatorów ekumenizm i kontakty z judaizmem bardzo leżą na sercu papieżowi Franciszkowi. Od początku pontyfikatu przyjmował on kolejno szefów urzędów watykańskich, by zapoznać się z ich działalnością i omówić plany na przyszłość. Ten cykl rozmów trwa.

Informując o wczorajszej audiencji niemiecka agencja katolicka KNA przypomniała, że kard. Koch spotkał się już kilkakrotnie z papieżem Franciszkiem, głównie towarzysząc gościom ekumenicznym.

Na początku kwietnia br. towarzyszył przewodniczącemu Rady Kościołów Ewangelickich Niemiec, pastorowi Nikolasowi Schneiderowi, kilka tygodni później – patriarsze koptyjskiemu Teodorowi II, a następnie anglikańskiemu prymasowi Justinowi Welby. W tych dniach przybył do papieża wraz z delegacją Patriarchatu Konstantynopola, a wcześniej był na specjalnej audiencji z pierwszą oficjalną delegacją żydowską z Międzynarodowego Żydowskiego Komitetu Konsultacji Międzyreligijnych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama