Abp Welby cytuje Papieża Franciszka

Lider wspólnoty anglikańskiej posłużył się nauczaniem Papieża Franciszka, by wskazać kierunek, w jakim ma pójść Kościół anglikański.

W oficjalnym przemówieniu na synodzie generalnym anglikanów podkreślił: „musimy być Kościołem ubogim dla ubogich, niezależnie od tego, gdzie żyją i jaki rodzaj ubóstwa przeżywają, materialny czy duchowy”.

Stojący na czele 78 mln anglikanów abp Justin Welby podkreślił, że w obecnym czasie chrześcijanie muszą być prawdziwymi strażnikami Ewangelii, która przemienia życie jednostek, całych narodów i społeczeństw. Nawiązując do swego spotkania z Papieżem odnotował obecną w tym pontyfikacie „nową energię w dialogu ekumenicznym”, którą nazwał odczuwalnym głodem widzialnej jedności. W tym kontekście nawiązał do trudnej kwestii święcenia kobiet na biskupów, co wciąż dzieli Kościół. W tym kontekście wskazał na konieczność zacieśniania dialogu, który będzie prowadził do tworzenia klimatu wzajemnego zrozumienia i zaufania, a nie do kolejnych podziałów i nienawiści.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.