Islamiści burzą kościoły bo świat na to pozwala

W południowym Egipcie islamiści przerobili protestancki kościół na meczet. Muzułmanie zajęli budynek już 14 sierpnia, wyrzucili z niego chrześcijańskie księgi i emblematy oraz odmówili modlitwy poświęcające budynek Bogu Mahometa. Na ścianach pojawił się napis informujący, że dawny kościół został przemieniony w „meczet męczenników”.

Do incydentu doszło w miejscowości Monshaat Baddini. Pastor protestanckiej wspólnoty, która utraciła miejsce kultu, zwraca uwagę na całkowitą bezczynność służb bezpieczeństwa. Ani policja, ani wojsko nie odpowiedziały na nasze skargi – powiedział pastor Menassa Nesseim.

Tymczasem katolicka organizacja pomocy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie L’Œuvre d’Orient sporządza dokładny bilans strat, jakie ponieśli egipscy chrześcijanie podczas ostatnich pogromów. Dotychczas obejmuje on niemal 40 świątyń, które całkowicie zostały zniszczone lub spalone, oraz kolejnych 20, które ucierpiały tylko częściowo, na przykład wskutek ataku koktajlem Mołotowa. Całkowitemu zniszczeniu uległo też 7 klasztorów i szkół. Wykaz ma być jak najbardziej dokładny, aby poruszyć sumienia i powstrzymać islamistów – mówi ks. Pascal Gollnisch, dyrektor L’Œuvre d’Orient.

„Zniszczone zostały obiekty o znaczeniu symbolicznym dla egipskich chrześcijan. Ważne świątynie, ale też dzieła społeczne i szkoły. Obawiamy się, że Bractwo Muzułmańskie może wznowić ataki, jeśli nie będzie odpowiedniej reakcji zarówno władz egipskich, jak i międzynarodowej opinii publicznej. Jeśli chcemy to powstrzymać, islamiści muszą zobaczyć naszą reakcję” – uważa dyrektor katolickiej organizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Anna
  13.09.2013 18:36
  Świat milczy! ale milczy tez kościół. Dlaczego w niedziele na mszy wierni nie sa informowani o tym co dzieje się w krajach islamskich. Czym jest islam. co grozi nam , jeżeli liczba imigrantów muzułmańskich będzie się zwiększać. Zamiast tego sa gadki o miłości bliźniego. Tylko problem jest taki, że ten muzułmanski bliźni kpi z nas, kpi z naszej wiary, kpi z naszej naiwności, kpi z naszej demokracji i gardzi nami, gardzi naszą kultura i religią I NIE MA ZAMIARU ANI SIE INTEGROWAC ANI USTEPOWAC NAM W ZADNEJ KWESTII.
 • Wieslaw
  13.09.2013 21:27
  Czekam bezskutecznie na reakcje, na slowa potepienia ze strony papieza Franciszka. Tu juz nie wystarczy glos tego czy owego ksiedza. Moze Franciszek nie chce "zadrazniac" stosunkow z muzulmanami ale w tym wyapdku jego milczenie jeszcze bardziej rozuchwala barbarzynskich islamistow. Wydaje sie, ze ciagle niektorzy maja idylliczny obraz islamu, Niestety tylko neiwielka czesc muzulmanow uznaje pokojowe wspolistnienie z chrzesciajnami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.