Filipiny: porwany ksiądz już na wolności

Porwany na Filipinach katolicki duchowny odzyskał wolność. Ks. Michael Ufana wraz z ponad stu innymi osobami został uprowadzony przez Narodowy Front Wyzwolenia Moro jako zakładnik.

Muzułmańscy separatyści uczynili sobie żywe tarcze z ludności cywilnej w ramach ofensywy na miasto Zamboanga na południu archipelagu. Udało im się opanować niektóre dzielnice, jednak swojego celu nie osiągnęli. Zwalnianie zakładników oznacza prawdopodobnie zamiar wycofania się rebeliantów. 

Podczas nasilenia walk w okolicach Zamboangi, w samym mieście zorganizowano na stadionie, gdzie zgromadzili się wojenni uchodźcy, specjalne modlitwy o pokój. Wzięli w nich udział zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie. Przedstawiciele Kościoła próbują również mediacji między filipińskim wojskiem a separatystami, by osiągnąć zawieszenie broni i zwolnienie wszystkich zakładników. 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.