Anglikański arcybiskup już wolny

Porwany 6 września w Nigerii anglikański arcybiskup Ignatius Kattey odzyskał wolność. Poinformowała o tym rzeczniczka policji.

Dodała także, że do zwolnienia doszło 14 września także dzięki działaniom policyjnym oraz że nie wypłacono porywaczom okupu. Uwolniony czuje się dobrze.

65-letni abp Kattey kieruje anglikańską diecezją Północnej Delty Nigru. Jest drugim co do ważności zwierzchnikiem nigeryjskich anglikanów. Jak zwracają uwagę obserwatorzy, porwania dla okupu zdarzają się w Nigerii często. Rzadko jednak ich ofiarą padają duchowni.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.