USA: Zakaz odprawiania Mszy

Pod groźbą aresztu i postępowania dyscyplinarnego amerykańscy kapelani wojskowi nie będą mogli odprawiać jutro w swych bazach niedzielnych Eucharystii - podało Radio Watykańskie.

Wszystko z powodu tak zwanego „shutdown”, czyli ograniczenia działalności państwa w wyniku nie uchwalenia budżetu federalnego.

Radio podało, że kapelani podzielili los innych pracowników budżetówki i do czasu uchwalenia budżetu nie mogą pełnić swej posługi. Odwołano chrzty, a nawet śluby. Kapłanów nie można było też prosić o spowiedź czy zwykłą rozmowę. Niektórzy kapelani próbowali obejść państwowy zakaz. Wojsko nie zgodziło się na propozycję darmowej posługi z ich strony. Jedynym możliwym rozwiązaniem było wyprowadzenie żołnierzy poza bazę i sprawowanie Mszy w plenerze.

Jednak Izba Reprezentantów przyjęła rezolucję, wzywającą sekretarza obrony, by zezwolił na odprawianie dzisiejszych Mszy w  amerykańskich bazach wojskowych. Najprawdopodobniej więc problem został rozwiązany.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Kopyrda
  05.10.2013 22:13
  Niescisle. Nie ma zakazu. Ale takze nie ma ksiezy. Sa duchowni, ktorzy sa po prosty zolnierzami. Ale takich jest niewielu. Brakuje zwlaszcza katolickich ksiezy, ktorzy sa czlonkami armii amerykanskiej. Wiec wojsko zatrudnia ksiezy niewojskowych i placi im honorarium. A teraz pieniedzy na takie honorarium nie ma.
 • Bolek Wu
  06.10.2013 01:23
  Sprawa już nieaktualna. Izba Reprezentantów szybkim głosowaniem dopuściła możliwość odprawiania przez kapelanów Mszy Św.: http://www.milarch.org/site/apps/nlnet/content2.aspx?c=dwJXKgOUJiIaG&b=8486699&ct=13345221
 • Beata
  06.10.2013 05:19
  zgoda na Mszę Św. tylko poza jednostką ? - jak za komuny, albo jeszcze gorzej, bo komunizm typu GENDER jest jeszcze bardziej niebezpieczny i groźny
 • dobrze
  06.10.2013 08:24
  Bardzo dobrze. Niech żołnierze sobie uświadomią, że są zwykłymi najemnikami którym płacą za zabijanie. Opłatek powinien stanąć im w gardle. Co innego gdyby bronili swojego kraju, rodzin, a co innego kiedy jakiś jenerał wysyła na drugi koniec świata ich i mówi strzelać.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.