Życzenia Cyryla dla Franciszka

Patriarcha moskiewski Cyryl wysłał życzenia świąteczne do Papieża Franciszka i innych zwierzchników Kościołów, które Boże Narodzenie obchodzą 25 grudnia. Prawosławny hierarcha nawiązał do misji, jaką chrześcijanie mają wobec kryzysu moralnego dzisiejszej ludzkości.

Patriarcha Cyryl zapewnił o łączności modlitewnej i życzył chrześcijańskim zwierzchnikom radości Bożego Narodzenia, tak pomocnej w pełnionej przez nich posłudze duszpasterskiej, a wiernym ich Kościołów pokoju i Bożego błogosławieństwa.

Cyryl I podkreślił, że przyjście Zbawiciela otwarło nową epokę w historii ludzkości, objawiającą niewypowiedzianą miłość Boga. Zdaniem patriarchy moskiewskiego ludzkość, oprócz przeżywanych od wieków wstrząsów politycznych i ekonomicznych, dzisiaj pogrąża się także w głębokim kryzysie moralnym. Dlatego Kościoły chrześcijańskie z mocą winny głosić Ewangelię i wzywać ludzi do naśladowania Chrystusa.


 
«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CYRYL, EKUMENIZM

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.