W Kolonii doszło do profanacji

Akcje podejmowane przez aktywistki feministyczne, takie jak niemieckiej działaczki Femen, która w pierwszy dzień Bożego Narodzenia zakłóciła Mszę św. sprawowaną przez kard. Joachima Meisnera w katedrze w Kolonii nie można nazywać "spektakularnym protestem", ale trzeba je uznać za profanację - zwraca uwagę znany włoski watykanista Andrea Tornielli.

W swoim blogu Sacri Palazzi na łamach La Stampy Tornielli apeluje, by rzeczy nazywać po imieniu, jako profanację, która wymierzona jest w chrześcijan uczestniczących w Eucharystii w jedno z największych świąt roku liturgicznego. Dodaje, że nie są to z pewnością akty porównywalne do zamachów bombowych, wymierzonych w chrześcijan w innych krajach, którzy ryzykując swoje życie gromadzą się na modlitwie. Jednak w działaniach podejmowanych przez Femen zawarta jest przemoc, która powinna powodować bunt także niechrześcijan oraz niewierzących - pisze znany włoski watykanista.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Irena
  30.12.2013 13:29
  Gdyby wszedł tam Chrystus wziąłby bicz...."Gorliwość o Dom Ojca w Nim zawrzała..."
  Gdyby to się stało u muzułmanów na miejscu by ją zlinczowali.
  Księża, Wy strażnicy Boga i Wiary dlaczego jesteście bierni? Należy osoby te oddawać pod normalny,świecki sąd. Przecież są prawa broniące wolności wyznania.
 • gniewna!!!!
  30.12.2013 19:19
  Nie drwię, ani nie kpię.
  W takich sytuacjach należy wezwać pogotowie ze Psychiatrycznego Szpitala. Zachowanie tych dziewcząt ewidentnie wskazuje na zaburzenia psychiczne,które mogą być skutkiem wychowywania w rozbitych rodzinach. Niechaj swój ból i gniew skierują na rodziców i wszystkich zwolenników i propagatorów rozwodów,czyli na tych którzy są winni ich bólu i stanu. I proponuję im padnięcie na kolana u kratek konfesjonału,u Chrystusa. Cały Kościół niechaj ogarnie je modlitwą.
 • oloo
  30.12.2013 20:04
  Wspaniała dyskusja katolików z "prawdziwymi katolikami".Tłumaczę:prawdziwy polak-katolik widzi dużo błędów w nauczaniu Chrystusa i Jego Następcy Franciszka.Są za łagodni i ciągle ględzą o jakiejś miłości do nieprzyjaciół.Bez sensu.
 • mastera
  01.01.2014 09:17
  słuchajcie, ta scena wygląda jak z filmu egzorcysta; nie wątpliwości że to szatańskie działanie
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.