Sri Lanka: Buddyjscy mnisi atakują

Duże grupy ludzi prowadzone przez mnichów buddyjskich zaatakowały dwa kościoły w regionie Galle, podczas gdy wierni zgromadzili się w nich na niedzielnych nabożeństwach.

Protestujący twierdzili, że obecność chrześcijan w małym nadmorskim miasteczku Hikkaduwa (na północ od Galle) jest nielegalna.

Ze względu na groźby, jakie w sobotę zostały skierowane pod adresem pastorów, przed kościołami wystawiono posterunki policji. Jednak w relacji telewizyjnej z jednego z ataków widać, że policjanci nie radzili sobie z intensywnością ataku. Relacja z tego zajścia zaczyna się  od 11 min i 25 sek.

 

Derana Videos Ada Derana Prime Time News Bulletin 08.00 pm - 12.01.2014


Dwa zaatakowane kościoły to Zbory Boże i Kościół Kalwaria. Obydwa budynki zostały poważnie uszkodzone, gdy obrzucono je kamieniami i zniszczono mienie wewnątrz nich.

Demonstranci pozostali na miejscu aż do południa, powodując poważne utrudnienia w ruchu, gdyż zablokowali główną drogę między Galle i Colombo. Odeszli dopiero wówczas, gdy policjanci zapewnili mnichów, że kościoły pozostaną zamknięte do 10 lutego w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania zaistniałej sytuacji.

W tym samym czasie w regionie Colombo we wczesnych godzinach rannych w niedzielę został podpalony domy modlitwy należący do Kościoła Foursquare Gospel w Pitipana w mieście Homagama. Ogień udało się ugasić, zanim wyrządził poważne szkody. Na bramie wejściowej znaleziono kartkę z poważnymi groźbami wobec chrześcijan.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama