Modlitwa o jedność w Moskwie

Mszę o jedność chrześcijan w moskiewskiej katedrze katolickiej odprawił tamtejszy ordynariusz, abp Paolo Pezzi.

Po Eucharystii przewodniczył on nabożeństwu ekumenicznemu z udziałem przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich, wśród których był też ks. Aleksiej Dikariew z Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.

W homilii wygłoszonej na Mszy w intencji jedności chrześcijan abp Paolo Pezzi podkreślił wagę powołania uczniów Chrystusa, którzy gromadząc się wokół swego Mistrza zbliżają się również do siebie. Powołanie chrześcijańskie nigdy nie powoduje rozproszenia i podziałów, ale przynagla do jedności.

Wypowiadając się dla Radia Watykańskiego sekretarz generalny rosyjskiej Konferencji Biskupów Katolickich odpowiedział na pytanie o sens takich spotkań, zwłaszcza w Rosji: „Nie tylko na terenie rosyjskim, ale wszędzie w Kościele Powszechnym ta modlitwa jest wypełnieniem nakazu misyjnego Jezusa i również Jego nakazu jedności. Nie jest to krok polityczny, chciałbym to przede wszystkim pokreślić – powiedział ks. Igor Kowalewski. – Niestety bardzo często kojarzymy tę modlitwę z jakąś działalnością polityczną czy kulturową, ale jej sens jest o wiele większy. Chodzi o wypełnienie nakazu Jezusa Chrystusa «Aby wszyscy byli jedno»”.

Po zakończeniu Mszy ordynariusz Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu, na które przybyli reprezentanci różnych wyznań chrześcijańskich, w tym przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama