Ekumeniczna misja Chemin Neuf

Rozpoczęła się współpraca między anglikańskim arcybiskupem Canterbury Justinem Welbym i międzynarodową ekumeniczną Wspólnotą Chemin Neuf.

Jej oficjalna inauguracja odbyła się 20 lutego w Londynie w Pałacu Lambeth, siedzibie prymasa anglikanów.

W czasie uroczystości, w której wzięli udział goście z Kościołów katolickiego i luterańskiego, pracownicy Pałacu Lambeth i liczni członkowie Wspólnoty Chemin Neuf z Anglii i Francji, czterech jej członków oficjalnie zobowiązało się do przeżywania swego ekumenicznego powołania w sercu siedziby prymasa anglikanów. W swoim wystąpieniu abp Welby podkreślił priorytety jego misji. Są nimi odnowa życia modlitwy, pojednanie i ewangelizacja.

Dla arcybiskupa Canterbury odnowa życia religijnego i życia modlitwy leży u podstaw odnowy Kościoła. „W historii Zachodniej Europy nie było nigdy odnowy Kościoła bez odnowy życia modlitwy. Jeżeli chcemy widzieć zmiany w Kościele, trzeba postawić na modlitwę. Wszystko zaczyna się od modlitwy” – podkreślił abp Welby.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.