Uwolniono porwane mniszki

Porwane 3 grudnia prawosławne mniszki z klasztoru św. Tekli w Maalouli koło Damaszku zostały uwolnione wieczorem 9 marca. 13 sióstr - Libanek i Syryjek - oraz trzy pracownice ich monasteru zostały uprowadzone przez rebeliantów z Frontu Al-Nosra, syryjskiej gałęzi Al-Kaidy. W zamian za ich uwolnienie uzyskali oni wypuszczenie na wolność 150 swoich towarzyszy - poinformował Rami Abdel Rahman, dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka.

Negocjacje w sprawie uwolnienia mniszek prowadzili szefowie libańskich służb specjalnych, gen. Abbas Ibrahim, i wywiadu Kataru, Ghanem al-Kubeissi. Obydwaj odegrali już wcześniej ważną rolę w uwolnieniu szyickich pielgrzymów z Libanu, porwanych przez syryjskich rebeliantów w północnej Syrii w październiku 2013 r.

Mniszki przetrzymywane były w miejscowości Yabroud, oddalonej zaledwie 20 km od ich klasztoru.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.