Religie wspólnie przeciw niewolnictwu

Katolicy, anglikanie i muzułmanie podpiszą wspólny dokument ws. niewolnictwa.

W najbliższy poniedziałek, 17 marca, w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zostanie zaprezentowana umowa wielkich religii świata w sprawie walki z plagą niewolnictwa i handlu ludźmi - poinformowała redakcja portalu Vatican Insider. W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel wielkiego imama islamskiego uniwersytetu Al-Azhar w Kairze oraz przedstawiciel anglikańskiego arcybiskupa Canterbury.

Umowie patronuje walcząca z plagą niewolnictwa Walk Free Foundation, utworzona w 2012 r. z inicjatywy australijskiego potentata w branży wydobywczej, Andrew Forresta. Stworzony przez nią indeks niewolnictwa uzyskał wsparcie wielu osobistości, m.in. byłej sekretarz stanu USA Hillary Clinton, byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira czy współzałożyciela firmy Microsoft Billa Gatesa.

W watykańskiej prezentacji wezmą udział kanclerz Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, bp Marcelo Sanchez Sorondo, przedstawiciel wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar, Mahmoud Azab, duchowny anglikański ks. David John Moxon, reprezentujący arcybiskupa Cantrebury, Justina Welby'ego, oraz założyciel fundacji Walk Free Foundation, Andrew Forrest.

Obecność w Watykanie przedstawiciela islamskiego uniwersytetu Al-Azhar, stanowiącego najwyższy autorytet dla muzułmanów sunnitów, jest ważnym krokiem w celu powrotu do dialogu z tym ośrodkiem, przerwanego w lutym 2011 r., kiedy Benedykt XVI ujął się za chrześcijanami w Egipcie po zamachu na koptyjski kościół w Aleksandrii w styczniu 2011 r. 3 grudnia ub.r. sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego ks. Miguel Angel Ayuso złożył wizytę w Kairze i przekazał przesłanie przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louisa Taurana do wielkiego imama i uniwersytetu.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  13.03.2014 19:11
  Jest tylko jeden prawdziwy Bóg i jedna prawdziwa religia objawiona przez Boga.
  Wszystkie fałszywe religie pochodzą z piekła z wyjątkiem jedynej objawionej przez Boga.
  Warto poznać prawdę objawioną przez Boga.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.