Franciszek napisał do koptyjskiego papieża

„Świadomi, że znacznie więcej nas łączy niż dzieli, już teraz doświadczamy prawdziwej jedności, choć uznajemy, że nie jest ona pełna ani doskonała. Ufając Bożej łasce nadal podążamy poprzez dialog w miłości i prawdzie ku przezwyciężeniu istniejących przeszkód w osiągnięciu pełnej jedności”. Słowa te czytamy w papieskim liście do patriarchy Aleksandrii Tawadrosa II.

Pismo wystosowano w związku z przypadającą 10 maja rocznicą wizyty zwierzchnika prawosławnych Koptów w Watykanie. Franciszek przypomina ubiegłoroczne spotkanie i wspólną modlitwę.

Zapewnia również, że nieustannie modli się za chrześcijan w Egipcie i na całym Bliskim Wschodzie oraz o pokojowe i szanujące prawa wszystkich rozwiązania polityczne na tym terenie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.