Śmierć za odstępstwo?

Sudańskiej chrześcijance, Meriam Yahia Ibrahim (27l.), grozi egzekucja za rzekome „odstępstwo” od islamu, gdyż jej ojciec był muzułmaninem.

Oskarżona o odstępstwo od islamu Meriam faktycznie jest córka muzułmanina, Tyle że kiedy miała 6 lat ojciec opuścił rodzinę, a wychowała ją należąca do Kościoła etiopskiego matka. Teraz, za poślubienie chrześcijanina, co jest uznawane przez islam za cudzołóstwo, została skazana na karę chłosty (100 batów).   

Będąca w zaawansowanej ciąży 27-letnia Meriam przebywa w więzieniu od lutego wraz ze swoim dwuletnim synkiem. Kara ma być wymierzona tuż po urodzeniu dziecka. Meriam jest bardzo słaba i zmęczona. Odmawia się jej opieki medycznej, jest także bita. Władze wywierają na nią ogromną presję, aby przeszła na islam. 11 maja Sąd Porządku Publicznego El Hai Yousif dał jej na to czas do 15 maja, sugerując, że mogłaby w zamian otrzymać złagodzenie lub odwołanie wyroku. Jej mąż, Daniel Wani, został oskarżony o nawracanie muzułmanki i nie może odwiedzać żony ani też zająć się synkiem.

Justice Center Sudan walczy przeciwko wyrokowi sądu na podstawie konstytucji kraju, która gwarantuje wolność religijną, jednak konstytucja ta przewiduje jednocześnie uznanie prawa szariatu jako źródła ustawodawstwa. Chociaż nikt jeszcze nie został ukarany śmiercią za odstępstwo od czasu wejścia w życie w 1991 r. sudańskiego kodeksu karnego, to sytuacja Meriam wygląda bardzo poważnie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Antoni
  14.05.2014 13:25
  Po raz kolejny widzimy prawdziwe oblicze islamu. Asia Bibi, Boko Haram, lista jest bardzo długa. Te prześladowania chrześcijan przez muzułmanów są przez nich akceptowane lub nie zabierają głosu, czyli po cichu akceptują.
  Przerażające niszczenie przez muzułmanów cmentarza chrześcijańskiego w Tobruku:
  http://www.youtube.com/embed/RtgbvotqVFE?rel=0
 • katolik
  14.05.2014 14:44
  I po Jan Paweł II całował Koran???
 • milczenie
  14.05.2014 17:28
  A dlaczego nie słyszymy głośnego (podkreślam: głośnego) protestu ze strony Watykanu? Słyszymy za to zachęty skierowane przez papieża do muzułmanów, żeby gorliwie studiowali Koran. Słyszymy, że islam to religia pokoju. Dowiadujemy się o serdecznych relacjach papieża z imamami.
  W imię fałszywie pojętego dialogu z islamem milczenie, gdy trzeba głośno bronić prześladowanych.
 • issewen
  14.05.2014 20:21
  Eh, co za świat...

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.