Malezja: śmierć pobitej zakonnicy

Brutalny atak na zakonnice jest ogromnym szokiem dla malezyjskiego Kościoła.

W Malezji zmarła 69-letnia s. Juliana Lim, dotkliwie pobita podczas napadu rabunkowego. Wraz ze swą współsiostrą została przed tygodniem brutalnie zaatakowana przez złodzieja, który ukradł im niewielką sumę pieniędzy. W wyniku odniesionych obrażeń s. Lim zapadła w śpiączkę i mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala nie udało jej się uratować. Druga z zakonnic, 79-letnia Mary Rosy Teng, wciąż w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Ten brutalny atak na zakonnice jest ogromnym szokiem dla malezyjskiego Kościoła. Sprawca nadal pozostaje na wolności.

Siostry należą do zgromadzenia Dzieciątka Jezus i zostały zaatakowane w leżącej niedaleko stołecznego Kuala Lumpur miejscowości Seremban. Do zajścia doszło na terenie należącym do kościoła pod wezwaniem Zwiastowania Pańskiego, przy którym zakonnice od lat posługiwały. Przy tym kościele s. Lim zostanie pochowana. Pogrzeb odbędzie się w piątek.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.