Papieska modlitwa o pokój

Na modlitwę o pokój z prezydentami Izraela i Palestyny Papież zaprosił też prawosławnego patriarchę Konstantynopola. Potwierdził to watykański rzecznik prasowy.

Ks. Federico Lombardi SJ dodał jednak, że spotkanie, planowane w Watykanie na niedzielę 8 czerwca późnym południem, jest jeszcze w trakcie przygotowań. Dopiero w piątek 6 czerwca będzie wiadomo z całą pewnością, kto ma być na nim obecny. Właśnie tego dnia o godz. 13:00 odbędzie się w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej spotkanie z dziennikarzami o tym wydarzeniu z udziałem prezydentów Mahmuda Abbasa i Szymona Peresa. W briefingu weźmie udział franciszkański kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa OFM.

Patriarcha Bartłomiej przyjął papieskie zaproszenie i pragnie wziąć udział w tej bezprecedensowej inicjatywie Franciszka, dając jej poparcie tak osobiste, jak i całej wspólnoty prawosławnej, której jest honorowym zwierzchnikiem. Może już jutro poda oficjalną wiadomość, czy przyjedzie do Rzymu. Wcześniej musi to omówić w Stambule na posiedzeniu synodu Patriarchatu Ekumenicznego Konstantynopola.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.