Meriam Ibrahim znów aresztowana

Oskarżona o porzucenie islamu Sudanka spędziła na wolności dobę.

Chociaż wczoraj sąd uchylił 27-latce wyrok śmierci za porzucenie islamu, to dziś - po dobie na wolności - znów została aresztowana. Uwięziono także jej męża i dwoje dzieci - informują prawnicy Meriam Ibrahim.

Małżeństwo próbowało opuścić państwo i odlecieć do USA. Rodzinę zatrzymało około 40 agentów bezpieczeństwa.

Sprawa 27-letniej Meriam Jahii Ibrahim, która jest żoną amerykańskiego chrześcijanina, wywołała międzynarodowe oburzenie. Kobieta urodziła córkę, przebywając w więzieniu. Na śmierć przez powieszenie została skazana 15 maja. Była wówczas w 8. miesiącu ciąży.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
 • hjk
  24.06.2014 23:40
  Módlmy się za nich !!!
 • han
  25.06.2014 11:31
  A tak się cieszyłam , że już jest wolna....
  Dalej wznośmy błagania do Pana , On jest łaskawy
 • M.R.
  26.06.2014 15:55
  Pomijając osobę Meriam Ibrahim, chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie sądu całkowicie podporządkowanego władzy politycznej. Jeśli trzeba to sąd stanowi bat na... kogokolwiek, chrześcijan, staruszkę co bułkę ukradła, czy niepełnosprawnego umysłowo co ukradł batonik. Ale wyrok można zmienić (nawet 5 razy na dzień), gdy to się bardziej opłaci. Sąd - to jest przedsięwzięcie biznesowe i narzędzie penalizującodepenalizujące do jego realizacji. Taka jest definicja sądu w republikach totalitarno - bananowych.
  Rodakom w kraju proponuję, póki co, rozwiązanie praktyczniejsze - taryfikator za wyrok korzystny, w zależności od ciężaru sprawy, bo inaczej będzie się rodziło pole do nadużyć. Taryfę należy tak skonstruować (bo obie strony mogą posiadać tzw. zdolność finansową), by koszty sądowe pokryły wysokość ewentualnego odszkodowania w ostatniej (europejskiej) instancji. Wtedy nie będzie to aż taki intratny interes. Bo powiedzmy, że Alicja Tysiąc uzyska sto tysięcy w Brukseli, ale na poprzednich etapach będzie musiała wysupłać 50 tysięcy, a podatnicy nie będą albo tego pokrywali, albo zmniejszą swoje straty o połowę...
  P.S.
  Mam jeszcze inne rozwiązanie, ale to nie przejdzie (kara śmierci dla sędziego, który wyda, powiedzmy 3 niesprawiedliwe, udowodnione w powyższy sposób, wyroki w roku). Jak to by poprawiło sytuację w sądownictwie...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.