Coraz gorszy stan zdrowia Asii Bibi

O natychmiastowe ustalenie daty procesu apelacyjnego Asii Bibi apelują do władz Pakistanu adwokaci chrześcijanki. Została ona skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, a w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom - muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Już ponad pięć lat przetrzymywana jest w celi śmierci, gdzie bezskutecznie oczekuje na rozprawę apelacyjną.

„Pilne wyznaczenie daty procesu jest konieczne ze względu na stale pogarszający się stan zdrowia Asii Bibii, zarówno fizyczny, jak i psychiczny” – piszą adwokaci w uzasadnieniu, przypominając zarazem, że ta matka pięciorga dzieci została skazana niesłusznie. Jej apelacja spadała z wokandy kilkakrotnie m.in. dlatego, że nie można było skompletować składu sędziowskiego. „Mimo przeciągania się całej prawy mamy zaufanie do naszej magistratury i ufamy w szybkie uwolnienie Asii Bibi, która przecież jest niewinna” – podkreślają jej adwokaci. Tymczasem islamscy fundamentaliści kontynuują zastraszanie sędziów, grożąc śmiercią każdemu, kto ośmieli się wystąpić w obronie chrześcijanki.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
 • Ania G
  25.06.2014 22:52
  Dobry wieczór,

  Czytam i wkurzam się.
  To powoli wygląda jak faszyzm w Europie.
  Wszyscy których nie dosięga fala prześladowań spokojnie sobie siedzą w domowym ciepełku. Ja zresztą też.
  Nie jem kebabów.
  Nie wyjadę na wakacje do kraju islamskiego.
  Mało...
  Podpisuję petycje.
  Mało.
  Czy ktoś ma jeszcze pomysł na pokojową wojnę?

  Pozdrawiam.
 • Paweł
  26.06.2014 08:44
  Można też wysyłać bekon ( albo najlepiej) całe świńskie łby pod muzułmańskie adresy. Osobiście bardzo mi się ten pomysł podoba.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.