Gwałt na postulantce

Indie wstrząśnięte są kolejnym zbiorowym gwałtem. Tym razem doszło do niego na terenie klasztoru, a ofiarą trzech mężczyzn padła 17-letnia postulantka.

„Jest to podwójna zbrodnia. Uderza w słabą kobietę i w osobę, która pragnęła swe życie poświęcić Bogu” – mówi abp Bernard Moras. To właśnie na terenie kierowanej przez niego archidiecezji Bangaluru doszło do tego gwałtu.

Napastnicy zadzwonili do furty klasztornej w Hennur, a gdy drzwi otworzyła im postulantka obezwładnili ją gazem, po czym kilkakrotnie zgwałcili. Kobieta przebywa w szpitalu.

„Ten czyn okrywa hańbą nasz naród” – mówi abp Moras, apelując do władz o ukaranie sprawców. Wskazuje zarazem, że w Indiach trzeba jeszcze wiele zrobić, by była prawdziwe szanowana godność kobiet.

W tym azjatyckim kraju co dwadzieścia minut jedna kobieta pada ofiarą gwałtu. Sprawcy najczęściej pozostają bezkarni.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • K.U.
  18.07.2014 22:16
  Jest sprawiedliwość, której nie ujdzie nikt. Jest również wielkie miłosierdzie, które jest otwarte dla wszystkich... Daj Boże uzdrowienie tej dziewczynie, a oprawcom łaskę nawrócenia.
 • chordad
  18.07.2014 22:47
  no i taki np Ps 121 albo Mt 10,29-31 w jej przypadku jakoś nie zadziałały - może je ona potłuc o kant kuli...
 • KaKa
  19.07.2014 17:32
  To nie tak... Gdyby to, że Bóg chroni swoje sługi oznaczało, że nie spotka ich żadne zło, to zaprzeczało by istnieniu prawdziwej wolności człowieka. A wolność jest prawdziwa i dlatego ludzie ludziom mogą (są w stanie) zrobić takie straszne, potworne rzeczy :(. Biblia mówi o rzeczywistości wiecznej, która jest naszym powołaniem. I ufających On strzeże, by właśnie POMIMO zła osiągnęli tą szczęśliwą wieczność. Bóg strzeże też nieraz od zła na ziemi... ale tu nie zawsze niestety. Tzn. nieraz ludzie są tak źli, że Bóg "nie może" nic zrobić. Dając ludziom wolność nieraz ogranicza swoją wszechmoc... taka konsekwencja tego, że jesteśmy NAPRAWDĘ. Ale to tu na ziemi. Ostatecznie wszystko będzie absolutnie sprawiedliwie, a słudzy Boga będą zwycięzcami!
 • chordad
  21.07.2014 22:58
  widzę, że moje poprzednie komentarze nie spotkały się ze zrozumieniem - ok, trudno...

  ale mam pytanie/prośbę do wszystkich minusujących:

  wytłumaczcie mi w takim razie, gdzie wg Was jest błąd w mojej argumentacji?
  dlaczego, nazwijmy to "zachowania", które w przypadku ziemskich ojców są nie do pomyślenia,
  w przypadku Boga, którego nazywa się "najlepszym Ojcem", są OK?

  a może w Jego przypadku te słowa "najlepszy Ojciec" znaczą zupełnie coś innego niż normalnie?
  w takim razie co?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.