Świat modli się za prześladowanych chrześcijan

Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest tragiczna.

Ze wszystkich kontynentów dobiegają głosy solidarności z prześladowanymi chrześcijanami oraz apele o dialog i pokój.

Do szczególnej modlitwy za Ziemię Świętą i Irak wezwali biskupi Urugwaju. Obrady odbywającego się w Montevideo zebrania plenarnego tamtejszego episkopatu zdominował właśnie problem prześladowanych na świecie wyznawców Chrystusa oraz zagadnienia związane ze zbliżającym się Synodem Biskupów o rodzinie. Szczególnym momentem modlitwy za prześladowanych chrześcijan i o pojednanie w świecie ma być uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.

Z kolei w imieniu episkopatu Francji specjalny komunikat wystosował jego przewodniczący. Abp Georges Pontier przypomniał niedawną wizytę delegacji Kościoła tego kraju w Iraku, która potwierdziła ogromne „wołanie o pomoc” płynące z tamtego regionu świata. Hierarchowie wzywają francuskie władze, a także Organizację Narodów Zjednoczonych do jak najszybszej, zdecydowanej reakcji.

„Katolicy we Francji mobilizują się w modlitwie i działaniu – napisał abp Pontier. – Nasi bracia chrześcijanie są na Wschodzie u siebie! Wspólnota międzynarodowa będzie niegodna samej siebie, jeśli nie podejmie się ochrony wszystkich mniejszości na naszej planecie” – dodał przewodniczący episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama