O szkoły z duszą

W Madrycie odbył się III Kongres Szkół Katolickich. Wzięło w nim udział ponad 600 osób z całej Hiszpanii: dyrektorów, nauczycieli oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych.

Obrady przebiegały pod hasłem „Szkoły z duszą”. Uczestnicy kongresu debatowali m.in. nad istotą szkół katolickich, ich utrzymaniem, co staje się coraz większym wyzwaniem, nad nowymi metodami wychowawczymi, a także nad misją szkół katolickich w obecnym społeczeństwie, które przechodzi szybkie i głębokie przemiany. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści z kraju i z zagranicy. „Stawiamy sobie pytanie o to, w jaki sposób pracować wprowadzając nowe metody edukacyjne, ale bez utracenia tożsamości szkoły katolickiej. Temu służą też dyskusje panelowe” – podkreślają organizatorzy.

III Kongres Szkół Katolickich zakończyła w niedzielę Msza, której przewodniczył abp Carlos Osoro.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.