Uwolniony misjonarz dziękuje za modlitwę

Jestem wolny i dziękuję wszystkim za modlitwę - powiedział Radiu RDN Małopolska ks. Mateusz Dziedzic. Misjonarz uprowadzony ponad sześć tygodni temu w Republice Środkowoafrykańskiej został wczoraj uwolniony z rąk rebeliantów.

Jak powiedział w trakcie uwięzienia „czuł moc modlitwy” wielu wiernych.

Został uprowadzony w nocy 13 października   Arch. Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii Ks. Mateusz Dziedzic.
Został uprowadzony w nocy 13 października
Kapłan kontaktował się telefonicznie z rodziną i z wikariuszem biskupa tarnowskiego ds. misji. Ks. Dziedzic przebywa w Kamerunie, skąd ma trafić do Brazzaville w Republice Konga. Aktualnie w szpitalu przechodzi rutynowe badania.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych prowadzi intensywne działania, aby ks. Mateusz Dziedzic mógł szybko wrócić do kraju i spotkać się z rodziną. Uwolnienie misjonarza z rąk rebeliantów było możliwe m.in. dzięki działaniom, podjętym przez polską dyplomację we współpracy z Francją, Republiką Konga, Watykanem i ONZ.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.