Pędzili ją nago po ulicy. Poroniła

28-letnia chrześcijanka z Pakistanu Elishba Bibi został pobita, okradziona i nago pędzona ulicą przez muzułmanów. Była w trzecim miesiącu ciąży. Poroniła.

Do ataku doszło 16 listopada w chrześcijańskiej osadzie Rana Town w okręgu Sheikhupura w Pendżabie. Sprawcami byli dwaj bracia Muneeb i Mobeel Gondalowie, z których matką i siostrą pokłóciła się Elishba. Mężczyźni pobili ją rurką, ukradli złoty naszyjnik, telefon komórkowy i 1000 rupii, czyli całą jej wypłatę. Potem obnażyli chrześcijankę i tak pędzili ją przez ulice. Kobieta straciła dziecko.

Pakistańscy działacze chrześcijańscy wezwali do aresztowania sprawców, wskazując na religijne, antychrześcijańskie tło ataku. Do aresztowania doszło, ale prawie 2 tygodnie po zajściu. Nie ma też wielkich nadziei, że sprawa będzie prowadzona przez policję w sposób uczciwy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.