W Republice Środkowoafrykańskiej panuje terror

Ludność Republiki Środkowoafrykańskiej wciąż jest zakładnikiem grup zbrojnych, które okupują część terytorium kraju.

W tej sytuacji udawanie, że nic się nie dzieje, jest zwykłym łudzeniem się, gdy tymczasem dominuje klimat niepewności i terroru. Zwraca na to uwagę tamtejszy episkopat w specjalnym komunikacie.

Biskupi przypominają o licznych uchodźcach pozbawionych dachu nad głową i o jedynie nominalnym ustaniu walk między rebeliantami Seleki, a ich adwersarzami zwanymi „anti-balaka”. Formalnie rozwiązane ugrupowania nadal istnieją i sieją postrach wśród ludności cywilnej jako bandy rabusiów, nie oszczędzając nawet osób duchownych. Środkowoafrykański episkopat przypomniał tu przypadek porwania polskiego misjonarza ks. Mateusza Dziedzica.

W komunikacie zaznaczono, że tego typu incydenty wydają się wręcz rodzajem makabrycznej rozrywki dla uzbrojonych bandytów. Nie sprzyja to oczywiście przywracaniu równowagi w kraju. Biskupi Republiki Środkowoafrykańskiej apelują więc do władz i wspólnoty międzynarodowej o wzmocnienie środków bezpieczeństwa.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.