40 ton polskiej pomocy dla chrześcijan

10 grudnia do Iraku dotarł kolejny transport darów dla prześladowanych chrześcijan.

Po 8 dniach podróży do północnego Iraku dotarł kolejny transport z darami dla prześladowanych chrześcijan - 2 tiry o ładunku 40 ton.

- Najpierw pojechaliśmy do obozu dla uchodźców. Mieszka tam kilkanaście tysięcy osób - mówi ks. Tomasz Jegierski, prezes Fundacji SOS Dla Życia.

Prześladowani chrześcijanie mieszkają w domkach przypominających wyglądem kontenery. Wcześniej koczowali w bardzo trudnych warunkach w niewykończonych budynkach. W jednym domku w obozie mieszka często rodzina licząca nawet kilkanaście osób. Mimo bardzo trudnych warunków cieszą się ze wszystkiego, co mają.

- Spotkaliśmy tam wiele dzieci. Rozdaliśmy koce, materace, ciepłe ubrania, które są tam bardzo potrzebne. Potrzeby są ogromne, dlatego chcemy kontynuować pomoc - powiedział ks. Tomasz Jegierski.

Transport przygotowała polska Fundacja SOS Dla Życia. Do Iraku dotarło 40 ton żywności, środków higieny osobistej, artykułów szkolnych dla dzieci, koców oraz ubrań.

W wyniku ostatnich prześladowań ze strony terrorystów z Islamskiego Państwa Iraku blisko 1,5 miliona chrześcijan oraz członków etniczno-religijnej społeczności Jazydów znalazło schronienie w regionie Kurdystanu w Iraku.

Uchodźcy w kolejce czekają na rozładunek ciężarówek z pomocą humanitarną   PAP/Darek Delmanowicz Uchodźcy w kolejce czekają na rozładunek ciężarówek z pomocą humanitarną

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Bytomianin
  12.12.2014 21:09
  Uśmiech tych dzieci na zdjęciu jest więcej wart niż cały materialny świat który nas otacza. Poza tym jak niewiele trzeba by wzbudzić uśmiech na twarzy i radość w sercu wśród naszego Kościoła. Wystarczy w niedzielę na ofiarę podarować "na cześć i chwałę Imienia swego, oraz na pożytek nasz i całego świętego Kościoła swego", zaledwie kilkadziesiąt złotych.

  Co jest więcej warte?, ofiara na cześć i chwałę Boga, na pożytek całego Kościoła i na osobisty pożytek , czy nowy perfum znanej marki?.
  Co jest więcej warte za te kilkadziesiąt złotych, uśmiech tych dzieci, czy nowy perfum znanej marki?.

  Odpowiedzi na te pytania powinny być odpowiedzią na poziom wiary w sercu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.