Gdzie znaleźć smak życia

O poszukiwaniu smaku życia rozmawiają w Pradze młodzi ludzie goszczeni przez czeskie Kościoły chrześcijańskie. Temu tematowi poświęcony jest dzisiejszy dzień 37. Europejskiego Spotkania Młodych, zorganizowanego tam przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.

30 tys. uczestników praskiego spotkania podczas porannej modlitwy i rozmów w małych grupach, w 170 goszczących ich parafiach, próbowało odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie odnajdujemy smak życia? Kim są osoby, które nam go przekazują? Jak to czynią?”. 

Wprowadzeniem do tej wymiany opinii było wczorajsze wieczorne rozważanie przeora Wspólnoty z Taizé, brata Aloisa. Zaznaczył on, że pokoju Chrystusa nie możemy zachować dla siebie. Przechodzi on w życzliwość dla innych, w odrzucenie niesprawiedliwości, w dołożenie wszelkich starań, żeby ziemia bardziej nadawała się na mieszkanie dla wszystkich. 

Natomiast podczas dzisiejszej modlitwy południowej w 17 kościołach centrum Pragi bracia z Taizé wskazali, że pojednanie wymaga, by przypomnieć sobie, co inni mogą mieć przeciwko nam; trzeba je postawić na pierwszym miejscu, bo kto pojedna się ze swoim bratem albo siostrą, widzi Boga. Po południu odbyły się spotkania tematyczne, dotyczące duchowości, Kościoła, życia społecznego, a także kwestii wiary i sztuki.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.