Mary w więzieniu i na znaczkach

Coraz więcej osób, w tym także z Polski, przyłącza się do akcji „Różańcowy bukiet za nienarodzonych z okazji urodzin Mary Wagner”. Kanadyjka, która 12 lutego obchodzi 41. urodziny, odsiaduje kolejny wyrok za to, że modliła się przed kliniką aborcyjną. Tymczasem do obiegu w Polsce trafiły znaczki pocztowe z wizerunkiem Mary Wagner.

Obchodząca 12 lutego swoje urodziny kanadyjska działaczka pro-life poprosiła zaprzyjaźnionych internautów, by, jeśli zechcą, jako urodzinowy podarunek dla niej wybrali deklarację modlitwy różańcowej za dzieci nienarodzone. Można to zrobić na Facebooku (Mary Wagner's 2015 Birthday Gift: "Rosary Bouquet for the Unborn) lub przesyłając deklarację modlitwy na e-mail: torontocatholicwitness@rogers.com i umieszczając w tytule słowa „Rosary Bouquet”.

Na znaczku z wizerunkiem Mary Wagner, ukazanej zza krat, towarzyszy motyw czerwonej róży. To nawiązanie do wydarzeń z życia obrończyni życia, która trafiała kilkakrotnie do więzienia za to, że wręczała róże kobietom, czekającym w klinikach aborcyjnych na dokonanie aborcji.

Jak poinformował na łamach portalu Stopaborcji.pl pomysłodawca przedsięwzięcia, Jacek Kotula, znaczki będą wysyłane do znanych osobistości, m.in. do kanadyjskiego premiera, brytyjskiej królowej i papieża Franciszka.

w czwartek przed południem także zaplanowano pikietę w obronie Mary Wagner przed budynkiem kanadyjskiej ambasady w Warszawie.

Z okazji urodzin do kanadyjskiego więzienia w Milton w prowincji Ontario, gdzie przebywa obecnie obrończyni życia, napłynęły liczne kartki z życzeniami. Wiele z nich wysłano z Polski, gdzie Wagner gościła w październiku ub. roku. Deklarację modlitwy za nienarodzonych złożyło już ponad 200 osób.

Mary Wagner za modlitwę i rozmowy z kobietami przed ośrodkami aborcyjnymi, była dotąd więziona ponad 2 lata. Za każdym razem była oskarżana o naruszanie „stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych w Toronto. Przed Bożym Narodzeniem, 23 grudnia ub. roku, Kanadyjka ponownie trafiła do więzienia. Podczas rozprawy sądowej kobieta zachowuje milczenie, nie broni się.

Kartki z życzeniami dla Mary Wagner można przesyłać na adres: Mary Wagner, c/o Vanier Centre for Woman, PO Box 1040, 655 Martin St., Milton ON L9T 5E6, Canada.

Od redakcji gosc.pl: Tekst został zmodyfikowany. W jego pierwotnej wersji podano, że znaczki z Mary Wagner wyemitowała Poczta Polska. Biuro prasowe Poczty Polskiej przysłało wyjaśnienie, że znaczek z Mary Wagner został wykonany przez Pocztę Polską zgodnie z zamówieniem klienta poprzez usługę nadruku znaczka personalizowanego i nie znajduje się w planie emisji znaczków pocztowych na 2015 r.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Doris
  12.02.2015 11:57
  z tego co można znaleźć na stronach internetowych @PocztaPolska nie ma takich znaczków ani w obiegu ani w planach emisji, zdjęcia, znalezione na innych stronach wyglądają na znaczki personalizowane, można zamówić dowolny znaczek, dla zobrazowania tematu tutaj zdjęcie znaczków http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/128073,niech-swiat-uslyszy.html?t=5 … oraz informacja o usłudze http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/template/pages/ZP%20informacja.pdf
 • sorcier
  12.02.2015 19:03
  Jak dla mnie całkowita kompromitacja środowiska pro-life w Polsce (oraz oczywiście wszystkich, którzy bezmyślnie powtarzają ten "news").
  To nie jest żaden znaczek z Mary Wagner, a i informacja o rzekomej symbolice róży jest po prostu kłamliwa. To zwyczajna "przywieszka" do znaczka z różą, ot choćby jak pod linkiem poniżej:

  http://www.lowiczanin.info/content/galeria/448/19841/f24mwkzna--1-.jpg

  Mam nadzieję, że "Gość Niedzielny" przestanie się kompromitować i wycofa tę pseudo-informację.
  Chyba pierwszy raz w życiu wstyd mi za "Gość Niedzielny". jak można było nie zweryfikować takiego "newsa"?!
 • nikt
  12.02.2015 23:43
  To, co piszecie jest nieważne, sednem jest fakt, iż kobieta jest więziona, nie znajdujcie dziury w całym. W szczegółach tkwi diabeł. Boże ześlij Ducha pocieszenia dla niej, niech znajdą się ludzie na tyle odważni, aby jej dorównać i niech w każdy z nas odnajdzie w sobie Chrystusa, który milczał, gdy go sądzono, ona w sądzie milczy. Niech ta pokora wobec życia spłynie na wszystkie matki w tej i winnych klinikach aborcyjnych.
 • saherb
  13.02.2015 11:35
  Ja akurat jestem w trakcie odmawiania Nowenny Pompejańskiej "o powstrzymanie aborcji na całym świecie".
  PS Gdy Mary była w ub. roku w Polsce, to cały czas " informowano" nas, że ma 38 lat, a teraz, że ma 41...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.