Mary w więzieniu i na znaczkach

Coraz więcej osób, w tym także z Polski, przyłącza się do akcji „Różańcowy bukiet za nienarodzonych z okazji urodzin Mary Wagner”. Kanadyjka, która 12 lutego obchodzi 41. urodziny, odsiaduje kolejny wyrok za to, że modliła się przed kliniką aborcyjną. Tymczasem do obiegu w Polsce trafiły znaczki pocztowe z wizerunkiem Mary Wagner.

Obchodząca 12 lutego swoje urodziny kanadyjska działaczka pro-life poprosiła zaprzyjaźnionych internautów, by, jeśli zechcą, jako urodzinowy podarunek dla niej wybrali deklarację modlitwy różańcowej za dzieci nienarodzone. Można to zrobić na Facebooku (Mary Wagner's 2015 Birthday Gift: "Rosary Bouquet for the Unborn) lub przesyłając deklarację modlitwy na e-mail: torontocatholicwitness@rogers.com i umieszczając w tytule słowa „Rosary Bouquet”.

Na znaczku z wizerunkiem Mary Wagner, ukazanej zza krat, towarzyszy motyw czerwonej róży. To nawiązanie do wydarzeń z życia obrończyni życia, która trafiała kilkakrotnie do więzienia za to, że wręczała róże kobietom, czekającym w klinikach aborcyjnych na dokonanie aborcji.

Jak poinformował na łamach portalu Stopaborcji.pl pomysłodawca przedsięwzięcia, Jacek Kotula, znaczki będą wysyłane do znanych osobistości, m.in. do kanadyjskiego premiera, brytyjskiej królowej i papieża Franciszka.

w czwartek przed południem także zaplanowano pikietę w obronie Mary Wagner przed budynkiem kanadyjskiej ambasady w Warszawie.

Z okazji urodzin do kanadyjskiego więzienia w Milton w prowincji Ontario, gdzie przebywa obecnie obrończyni życia, napłynęły liczne kartki z życzeniami. Wiele z nich wysłano z Polski, gdzie Wagner gościła w październiku ub. roku. Deklarację modlitwy za nienarodzonych złożyło już ponad 200 osób.

Mary Wagner za modlitwę i rozmowy z kobietami przed ośrodkami aborcyjnymi, była dotąd więziona ponad 2 lata. Za każdym razem była oskarżana o naruszanie „stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych w Toronto. Przed Bożym Narodzeniem, 23 grudnia ub. roku, Kanadyjka ponownie trafiła do więzienia. Podczas rozprawy sądowej kobieta zachowuje milczenie, nie broni się.

Kartki z życzeniami dla Mary Wagner można przesyłać na adres: Mary Wagner, c/o Vanier Centre for Woman, PO Box 1040, 655 Martin St., Milton ON L9T 5E6, Canada.

Od redakcji gosc.pl: Tekst został zmodyfikowany. W jego pierwotnej wersji podano, że znaczki z Mary Wagner wyemitowała Poczta Polska. Biuro prasowe Poczty Polskiej przysłało wyjaśnienie, że znaczek z Mary Wagner został wykonany przez Pocztę Polską zgodnie z zamówieniem klienta poprzez usługę nadruku znaczka personalizowanego i nie znajduje się w planie emisji znaczków pocztowych na 2015 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama