Patriarchat broni chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Patriarchat moskiewski wezwał społeczność międzynarodową do interwencji celem natychmiastowego powstrzymania terroru wobec chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Czytamy o tym w oświadczeniu opublikowanym przez Wydział Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych patriarchatu.

Patriarchat moskiewski wzywa do natychmiastowego zaprzestania prześladowań ludności chrześcijańskiej i zapewnienia jej pełnego bezpieczeństwa. W oświadczeniu opublikowanym przez Wydział Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych przypomniano, że chrześcijanie mieszkali na terytoriach Bliskiego Wschodu dwa tysiące lat na zasadach pokojowego współistnienia z innymi mniejszościami religijnymi i etnicznymi. 

Obecnie bojownicy Państwa Islamskiego stawiają sobie za cel całkowite wykorzenienie chrześcijaństwa z tego terytorium, stosując terror, okrutne egzekucje, porwania, świętokradcze niszczenie świątyń.  Zdaniem autorów oświadczenia konsekwencje tej tragedii będą nieodwracalne i dlatego potrzebna jest natychmiastowa reakcja społeczności międzynarodowej w obronie życia chrześcijan oraz tradycyjnych przejawów ich dwutysiącletniej obecności na tej ziemi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.