Męczennicy libijscy będą mieć swój kościół

W Egipcie położono dziś kamień węgielny pod budowę pierwszego kościoła pod wezwaniem 21 męczenników libijskich. Są to, przypomnijmy, koptyjscy chrześcijanie, którym w styczniu islamiści obcięli głowy na libijskim wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Prawosławny patriarcha koptyjski Tawadros II oficjalnie uznał ich za męczenników.

Kościół zostanie zbudowany przy finansowym wsparciu państwa w wiosce Awar w prowincji Minya, skąd pochodziła zdecydowana większość męczenników. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele miejscowych wspólnot muzułmańskich.

Czynione są poważne starania, aby niedawny mord nie odbił się negatywnie na relacjach chrześcijan i muzułmanów w tym regionie, tym bardziej, że niektóre ugrupowania muzułmańskie sprzeciwiają się budowie kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.