Asia Bibi: szósta Wielkanoc w więzieniu

Asia Bibi prosi Papieża o specjalną modlitwę o pokój i o swoje uwolnienie.

W Wielki Czwartek mogła się spotkać ze swym mężem Asiqem i z Josephem Nadeemem, przedstawicielem fundacji, która udziela jej pomocy prawnej i opiekuje się jej pięciorgiem dzieci. Asia jest w dobrej kondycji, zarówno pod względem duchowym, jak i fizycznym – powiedział Nadeem. Jej dni pełne są cierpienia, ale też nadziei, opartej na Chrystusie. Bardzo zaniepokoił ją niedawny zamach na chrześcijan w Lahaurze. Boi się o bezpieczeństwo swej rodziny. Dlatego prosi Papieża o modlitewne wsparcie – powiedział mediom Joseph Nadeem.

W listopadzie 2010 r. Asia Bibi została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. W październiku ubiegłego roku sąd apelacyjny odrzucił jej odwołanie. Teraz apelacja trafiła do Sądu Najwyższego.

Warto zauważyć, że w grudniu pod pretekstem walki z terroryzmem Pakistan zniósł obowiązujące od 7 lat moratorium na wykonywanie kary śmierci. Aktualnie w pakistańskich więzieniach znajduje się 8 tys. więźniów skazanych na karę główną. Względem tysiąca z nich wyrok się uprawomocnił.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • abc
  06.04.2015 21:05
  wyrazy najgłębszego szacunku i solidarności dla Chrześcijan w Pakistanie, Indiach, Syrii, Iraku, Nigerii Nigrze ... i wszystkich krajach gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane ...
 • Bezimienny
  06.04.2015 21:25
  No właśnie abc, ja miałbym podobny problem. Człowiek chce wymienić te kraje, gdzie chrześcijanie są prześladowani i widzi, że tego jest tak dużo, że trudno spamiętać. W każdym razie przyłącza się do tych Twoich wyrazów szacunku i solidarności....
 • Franek
  07.04.2015 17:09
  I pomyśleć, że jeszcze dziś są prawdziwi męczennicy... Asia Bibi ma zaszczyt przez ten szczególny czas trwać w cierpieniu Chrystusa, wniknąć w Tajemnicę Jego Męki. Niech Pan doznaje chwały w Swoich wiernych sługach!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.