Syria: iracki franciszkanin uwolniony

Uprowadzony przed tygodniem w syryjskiej prowincji Idlib iracki zakonnik został uwolniony.

Franciszkańska Kustodia w Ziemi Świętej poinformowała 10 lipca wieczorem, że do uwolnienia 41-letniego franciszkanina przyczyniły się prawdopodobnie działania policji syryjskiej. Franciszkanin Dhiya Aziz, proboszcz wspólnoty w Jacoubieh nieopodal Aleppo, został uprowadzony 4 lipca przez bojowników niezidentyfikowanego ugrupowania zbrojnego, aby – jak twierdzili – doprowadzić go na przesłuchanie u miejscowego emira. Od tego czasu brak było jakiegokolwiek kontaktu z zakonnikiem. Według informacji zakonu, podejrzewane o jego uprowadzenie partyzanckie ugrupowanie Jabhat al-Nusra powiązane z Al.-Kaidą zaprzeczyło, jakoby uczestniczyło w tym porwaniu.

Urodzony w Mosulu o. Aziz pracował w Egipcie i Jordanii. Dobrowolnie zgłosił się do pracy duszpasterskiej początkowo w Lattakieh, a następnie został przeniesiony do Jacoubieh. Odkąd region dostał się pod kontrolę ugrupowania Jabhat al-Nusra, uchodzi za szczególnie niebezpieczny.

W czerwcu, również w prowincji Idlib, podczas napadu na klasztor franciszkanów, partyzanci zabili katolickiego kapłana i obrabowali klasztor.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.