Dzwony solidarności z Bliskim Wschodem

15 sierpnia rozdzwonią się nie tylko we Francji.

Wciąż nowe diecezje przyłączają się do świątecznego gestu solidarności z chrześcijanami na Bliskim Wschodzie. 15 sierpnia w południe zabrzmią z tej okazji dzwony w kilkudziesięciu diecezjach Francji, a także w Belgii i Szwajcarii. Inicjatywa ma charakter oddolny. Zrodziła się we Francji wśród wiernych świeckich. Z dnia na dzień zdobywa ona poparcie kolejnych biskupów. Arcybiskup Paryża napisał w tej sprawie specjalny list do swych wiernych. Prosi, aby w sobotę w południe zgromadzili się przed swymi kościołami i przy biciu dzwonów odmówili dziesiątkę różańca w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. O inicjatywie tej kard. Vingt-Trois poinformował też dwóch bliskowschodnich patriarchów.

Z kolei kard. Barbarin z Lyonu wystosował w tej sprawie wspólny apel wideo wraz z melchickim arcybiskupem Aleppo. „Mam nadzieję, że wszystkie kościoły we Francji odpowiedzą na ten apel. Będzie to znak dla nas, waszych braci na Bliskim Wschodzie, że o nas nie zapomnieliście” – oświadczył abp Jeanbart. Do inicjatywy przyłączyli się również biskupi z sąsiedniej Belgii, a także szwajcarska diecezja Lozanny, Genewy i Fryburga.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.