Bp Sobiło: Razem dla życia

W Donbasie nadal utrzymuje się bardzo trudna sytuacja spowodowana trwającym tam konfliktem zbrojnym.

Donieck w znacznej części jest wyludniony, w mieście panuje bieda i niezwykle wysokie ceny na towary pierwszej potrzeby. „Ludzie potrzebują solidarności” – mówi biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło. Wzywa on także do wspólnej modlitwy o ochronę w tym kraju życia – zarówno tych, którzy walczą na wschodzie Ukrainy, jak i nienarodzonych dzieci.

„W ubiegłą niedzielę byłem w Doniecku. Ludzie bardzo tam potrzebują solidarności w modlitwie. Panuje duża bieda, ludziom nie wystarcza pieniędzy na najbardziej podstawowe artykuły żywnościowe. Wiele osób wyjechało, w mieście jest wiele wybitych okien, są budynki prawe puste, duża część sklepów jest pozamykana. Ceny są trzykrotnie wyższe niż na Ukrainie. Jeden z księży prawosławnych powiedział mi ciekawą rzecz, że dopóki Ukraina nie przestanie zabijać nienarodzonych dzieci, póty nie skończy się też zabijanie żołnierzy i ludności cywilnej w Donbasie. Odpowiadając na tę myśl organizujemy w Zaporożu w najbliższą niedziele 27 września Marsz dla Życia. Przyłączyli się do tej inicjatywy prawosławni, protestanci i my katolicy obu obrządków. Razem przejdziemy główną ulicą miasta. Będziemy prosić w modlitwie Boga, aby zatrzymał tę wielką falę śmierci, która przetacza się przez ukraińskie placówki aborcyjne oraz w Donbasie” – powiedział bp Sobiło.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.