Apel COMECE i KEK wobec kryzysu migracyjnego

O wspólną politykę wobec trwającego kryzysu migracyjnego zaapelowali przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), zrzeszającej biskupów katolickich, i Konferencji Kościołów Europejskich (KEK), do której należą wspólnoty innych wyznań.

„Rodzina państw europejskich przeżywa obecnie największy w swojej historii po II wojnie światowej kryzys humanitarny” – piszą we wspólnej deklaracji kard. Reinhard Marx i anglikański biskup Christopher Hill. Przypominają, że ponad 2 mln uchodźców, którzy są ofiarami wojny cywilnej w Syrii, niestabilnej sytuacji w regionie Bliskiego Wschodu, a także klęski głodu w Afryce subsaharyjskiej zmuszonych jest prosić o azyl w Europie lub poszukuje w niej lepszego życia.

Europejscy biskupi zaapelowali o ludzkie traktowanie uchodźców, prosząc państwa goszczące o hojność i solidarność w podejmowaniu decyzji. Zaapelowali o zwiększenie miejsc dla uchodźców, a także o otoczenie troską szczególnie najsłabszych, rodzin z dziećmi i małoletnich bez opieki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.