Meksyk: znaleziono ciało zaginionego kapłana

„Archidiecezja głęboko ubolewa, że kapłan, którego życie było poświęcone Bogu i służbie innym, padł ofiarą przemocy” – napisała w specjalnym oświadczeniu kuria archidiecezjalna w Puebla.

Potwierdził się czarny scenariusz dotyczący zaginionego kilka dni temu w Cuyoaco w Meksyku duchownego. Ks. Erasto Pliego de Jesús został znaleziony martwy przez pracujących na polu rolników niedaleko dzielnicy, w której posługiwał. „Archidiecezja głęboko ubolewa, że kapłan, którego życie było poświęcone Bogu i służbie innym, padł ofiarą przemocy” – napisała w specjalnym oświadczeniu kuria archidiecezjalna w Puebla.

Jak podają agencje, znalezione zwłoki proboszcza parafii Narodzenia Matki Bożej z Cuyoaco były częściowo zwęglone, na głowie zaś znajdowała się głęboka rana. Organy ścigania przyjmują wersję o rabunkowym motywie dokonanej zbrodni, aczkolwiek nie wykluczają także innych racji. Ks. Pliego de Jesús jest już 11. kapłanem zamordowanym od początku 2013 r. w Meksyku. Dwóch kolejnych uważa się wciąż za zaginionych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.