Rosja: Większa kontrola organizacji religijnych

W Rosji przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości będą mieli prawo do kontroli finansowej w organizacjach religijnych. Dotyczy ona tych z nich, które są finansowane ze źródeł zagranicznych. Rządowy projekt odnośnej ustawy przyjęła 18 listopada Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej.

Nowe przepisy dają również prawo do kontrolowania działalności organizacji religijnych, jeżeli pojawią się w nich oznaki o tendencjach ekstremistycznych lub inne nieprawidłowości. Przepisy nowego prawa nakładają  na organizacje religijne finansowane ze źródeł zagranicznych obowiązek składania do Ministerstwa Sprawiedliwości i jego organów terytorialnych relacji o swojej działalności, składzie osobowym kierownictwa i wpływach finansowych z zagranicy. Organizacje religijne nie mające wpływów finansowych z zagranicy zostały zwolnione ze składania oświadczeń o swojej działalności.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • Gość
    23.11.2015 19:53
    "oznaki o tendencjach ekstremistycznych lub inne nieprawidłowości"Oj, takie "worki", do których można wrzucić wszystko, z określonymi negatywnymi konsekwencjami, są bardzo niebezpieczne. Sąd my to znamy?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.