Fontana di Trevi upamiętni prześladowanych chrześcijan

29 kwietnia w Rzymie dojdzie do niecodziennego wydarzenia. O godz. 20 Fontanna di Trevi zabarwi się na czerwono, by w ten sposób upamiętnić krew męczenników, także dziś przelewaną za Chrystusa.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które chce w ten sposób przypomnieć o dramacie tysięcy chrześcijan każdego dnia prześladowanych za swą wiarę.

W tym dniu ta najsłynniejsza fontanna świata stanie się też sceną, na której zabrzmią świadectwa męczeństwa. O trudnej sytuacji wyznawców Chrystusa w Syrii będzie mówił m.in. chaldejski biskup Aleppo, Antoine Audo.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.