Ekumeniczna noc w Europie

Ponad 700 świątyń i klasztorów w Austrii zostanie otwartych 10 czerwca wieczorem w ramach odbywającej się już cyklicznie tzw. „Długiej nocy kościołów”.

Akcja ta jest wspólną inicjatywą ekumeniczną wielu obecnych w tym kraju wyznań chrześcijańskich. W poszczególnych miejscach zostaną zorganizowane modlitwy, wieczory refleksji, konferencje, projekcje filmów czy debaty. Nie zabraknie sprawowania Eucharystii ani miejsc, gdzie będzie można w ciszy się pomodlić.

Podobne noce zostaną przygotowane również w Czechach, na Węgrzech, w Estonii i na Łotwie. Łącznie na różne wydarzenia udostępnionych zostanie ponad 3 tys. kościołów. Za przygotowanie i realizację całego projektu odpowiadają duchowni, grupy parafialne i kilka tysięcy wolontariuszy. Oczekuje się, że tylko w Wiedniu z zaproszenia na tegoroczną „Długą noc Kościołów” skorzysta 150 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.