Patriarcha cudem uniknął śmierci w zamachu

Patriarcha Kościoła syryjsko-prawosławnego Mar Ignatius Aphrem II cudem uniknął śmierci w zamachu.

 Jak donosi misyjna agencja "Asianews" podczas uroczystości 19 czerwca w północno-syryjskim Qamischli samobójca wysadził się w powietrze. W wyniku zamachu zginęło trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, którzy zabronili zamachowcowi wejścia do kościoła, w którym patriarcha i setki osób brało udział w nabożeństwie upamiętniającym syryjskich i ormiańskich chrześcijan zamordowanych w czasie I wojny światowej na rozkaz turecki.

Jak na razie nie ma żadnych informacji o sprawcy i okolicznościach zamachu. Światowa Rada Indyjskich Chrześcijan, do której należy również Kościół syryjsko-prawosławny, napisała, że zamach był brutalnym atakiem islamskich ekstremistów. 

Jej zdaniem siejący śmierć islamski terroryzm rozprzestrzenia się na Bliskim Wschodzie, Azji i Afryce nie napotykając większego oporu ze strony Organizacji Narodów Zjednoczonych. "Zamiast walczyć z potworem uprawia ona gierki polityczne" - uważa Światowa Rada Indyjskich Chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.