Papież o ataku w kościele we Francji

Papież Franciszek stanowczo potępił atak w kościele w Rouen na północy Francji - oświadczył Watykan. Uzbrojeni w noże napastnicy zamordowali we wtorek w Normandii księdza i zranili trzy osoby, w tym jedną bardzo ciężko.

"Papież został poinformowany i uczestniczy w bólu i w przerażeniu z powodu tej absurdalnej przemocy, potępiając w jak najbardziej radykalny sposób wszelką formę nienawiści" - powiedział rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Dodał, że Franciszek modli się za wszystkich zaatakowanych.

"To nowa straszna wiadomość, która dołącza niestety do serii aktów przemocy w tych dniach, jakie nami wstrząsnęły, wywołując ogromny ból i zaniepokojenie" - oświadczył rzecznik. Zapewnił, że Stolica Apostolska śledzi wydarzenia w Rouen.

"Jesteśmy szczególnie poruszeni tym, że ta potworna przemoc miała miejsce w kościele, świętym miejscu, w którym głosi się miłość Boga" - dodał ks. Lombardi. Następnie podkreślił: "Wyrażamy bliskość z Kościołem Francji, archidiecezją Rouen, dotkniętą wspólnotą i narodem francuskim".

Specjalne przesłanie w imieniu papieża wystosował w związku z tym watykański sekretarz stanu. Kardynał Pietro Parolin pisze, że ojciec święty jest zbulwersowany tym aktem przemocy, do którego doszło w kościele podczas Mszy św., czyli liturgii upraszającej u Boga pokój dla świata. Papież modli się do Boga, aby natchnął wszystkich myślami pojednania i braterstwa – napisał kard. Parolin do ordynariusza Rouen abp. Dominique’a Lebruna.

Uczestniczy on w Światowych Dniach Młodzieży. Jeszcze dziś powróci jednak do Francji. Tuż po zamachu podzielił się z Radiem Watykańskim swymi odczuciami.

„Chcę powiedzieć, że tym, co się stało, jesteśmy zbulwersowani wszyscy, wraz z uczestnikami ŚDM, a zwłaszcza młodzi z mojej diecezji. Sercem jesteśmy w Rouen, w tej zranionej parafii, modlimy się razem z krewnymi ofiar tej tragedii, tego śmiercionośnego szaleństwa. Tej zbrodni nie można zaakceptować, nic nie może jej uzasadnić. Trudno mi znaleźć odpowiednie słowa, bo wciąż jestem w szoku”.

W wydanym nieco później oświadczeniu abp Lebrun zapewnił o modlitwie, w której towarzyszą mu uczestnicy ŚDM. „Modlimy się tak, jak modliliśmy się w Warszawie przy grobie ks. Popiełuszki, zamordowanego przez komunistyczny reżim” – napisał metropolita Rouen. Przypomniał, że Kościół katolicki nie ma innej broni jak modlitwa i braterstwo. „Pozostawiam tu kilkuset młodych, którzy są przyszłością ludzkości, prawdziwej ludzkości. Proszę ich, by nie załamywali rąk wobec przemocy i stali się apostołami cywilizacji miłości” – napisał abp Lebrun po zamachu na kościół w swej diecezji.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • ertyk
  26.07.2016 15:38
  Papież musi reagować stanowczo i po męsku, a nie bezradnie rozkładać ręce i "łączyć się w bólu". Co się stało z naszą cywilizacją??
 • wierzący w moc Boga
  26.07.2016 16:12
  Widząc ostatnie "znaki czasu", warto włączyć się w inicjatywę franciszkanów "KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W OBRONIE PRZED TERRORYZMEM".
 • nikodem1306
  26.07.2016 19:27

  Ale oczywiście apel Franciszka z września 2015 r., aby "każda parafia, każdy klasztor i każde sanktuarium" przyjmowały tzw. "uchodźców" odwołany nie został, i daję dolary przeciw orzechom, że odwołany nie zostanie. Nie ma to jak wpuszczać wilki do zagrody z owcami i patrzeć na rezultaty tegoż, jakże łatwe do przewidzenia...

 • Zwyczajny
  26.07.2016 19:58
  Dlaczego Papież nie nazwie sprawy po imieniu, że to wyznawcy islamu dokonali mordu? Ja już nie wierzę temu papieżowi. Masoni zniszczą świat, Franciszek zniszczy kościół. Nie jestem przesiąknięty nienawiścią. Z wielkim żalem to stwierdzam, ponieważ staram się żyć sakramentami, jednak nadchodzi wielka bitwa islamu z chrześcijaństwem. Nie bądźmy zaślepieni, otwórzmy oczy i obserwujmy co się dzieje. Przyjdą wilki w owczej skórze, jednak ostatecznie zwycięży prawdziwa wiara i JEZUS CHRYSTUS!!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.