Kościół, w którym zabito ks. Hamela wkrótce znów otwarty

Kościół św. Szczepana w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie 26 lipca zamordowano ks. Jacquesa Hamela, zostanie ponownie otwarty 2 października, 10 tygodni po zbrodni dżihadystów.

Poinformowała o tym archidiecezja Rouen w północnej Francji, zaznaczając przy tym, że wszystkie przedmioty składane przed świątynią ku czci kapłana-męczennika zostaną zebrane i umieszczone w poświęconym mu memoriale.

Zbrodni zabójstwa ks. Hamela dopuściło się dwóch 19-letnich dżihadystów francuskich z terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie: Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean. Poderżnęli oni gardło 85-letniemu duchownemu, odprawiającemu Mszę św. Kilkoro obecnych przy tym wiernych wzięli jako zakładników, zanim zostali zastrzeleni przez policję.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.