Abp Migliore o wspólnym podłożu miłosierdzia

Nowy nuncjusz apostolski w Rosji abp Celestino Migliore wziął udział w panelu na temat: „Polityka sferą Miłosierdzia”.

Odbył się on moskiewskim Ośrodku Kultury Religijnej „Pokrowskije Worota”, który zorganizował go wspólnie z katolicką archidiecezją Matki Bożej w Moskwie i z tamtejszym Instytutem Teologicznym św. Tomasza z Akwinu.

Uczestników spotkania pozdrowił nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, który wyraził nadzieję, że dzięki doświadczeniu zebranych w dyskusji odrzucona zostanie teza pruskiego kanclerza Bismarcka twierdzącego, że „Kazanie na Górze” Chrystusa uniemożliwiło rządzenie i działanie z sukcesem.

Uczestnicy przedstawiali aktualne problemy swoich krajów i regionów w świetle nauki społecznej Kościoła. Proboszcz katolickiej parafii w Ankarze Jean–Marc Balhan mówił o sposobach reagowania w trudnych sytuacjach, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Z wykładem o dialogu prawosławnego nauczania społecznego z katolickim mówił Konstantin Kostiuk. Komentując jego wystąpienie, abp Migliore powiedział: „Różnimy się historią, ale mamy coś wspólnego: Miłosierdzie istniejące zanim pojawiły się prawa człowieka. Odczuwamy to na forum ONZ i w Rosji. Na tym podłożu Miłosierdzia możemy wspólnie podejmować wyzwania współczesnego świata” – dodał nuncjusz apostolski w Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.