Tolerancja, ale...

Trwa proces gubernatora Dżakarty, chrześcijanina Basuki Tjahaja Purnamy, oskarżonego o domniemane bluźnierstwa przeciw Koranowi.

W czasie pierwszej rozprawy, jak mówił Radiu Watykańskiemu nuncjusz apostolski w Indonezji, gubernator podkreślił, że absolutnie nie chciał obrazić islamu oraz przypomniał swoje związki z muzułmanami. Z jego inicjatywy wybudowano dla nich kilka meczetów. Wkrótce, 20 grudnia, odbędzie się kolejna rozprawa, ale nie wiadomo, jak długo potrwa cały proces i jakie będzie jego zakończenie – powiedział abp Antonio Guido Filippazzi.

„Trzeba przyznać, że w wielu środowiskach islamskich czuje się wrogość do gubernatora; ale u mniejszości niemuzułmańskich widać obawę, że przeciw nim mogą zostać skierowane akty dyskryminacji i przemocy. Wydaje się, że została trochę zachwiana atmosfera harmonii społecznej i religijnej, jaka miałaby cechować Indonezję. Na nadchodzących świętach ciąży nieco ta atmosfera. Tym bardziej, że po kilku aktach dyskryminacji chrześcijan byłoby czymś sztucznym mówienie, że w Boże Narodzenie chrześcijanie będą mogli swobodnie obchodzić narodziny Pana Jezusa” – powiedział Radiu Watykańskiemu nuncjusz apostolski w Indonezji.

Abp Filippazzi zakończył wywiad dla naszej rozgłośni życzeniem, aby powrócono do równowagi i harmonii, jaka jest dumą Indonezji, największego kraju islamskiego na świecie, oraz aby mogli tam żyć pokojowo ludzie należący do różnych religii i grup etnicznych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.