Modlitwa, nie nienawiść

Kościół w Niemczech wzywa do modlitwy za ofiary zamachu i przestrzega przed narastaniem nienawiści wobec uchodźców.

Kościół w Niemczech wzywa, by modlić się za ofiary wczorajszego zamachu w Berlinie. Jednocześnie apeluje o spokój w ocenie sytuacji. Biskupi zapewniają o swej modlitwie i zapraszają na nabożeństwa żałobne, ale też przestrzegają przed narastaniem nienawiści wobec uchodźców.

„Jestem wstrząśnięty wiadomościami z Berlina” – napisał dziś rano przewodniczący niemieckiego episkopatu. Kard. Reinhard Marx zapewnił o swojej modlitwie za ofiary i ich rodziny oraz wezwał całe niemieckie społeczeństwo do jedności w tych trudnych chwilach. Na nabożeństwo żałobne w samo południe do berlińskiej katedry św. Jadwigi zapraszał abp Heiner Koch, a metropolita Bambergu abp Ludwig Schick napisał na portalu społecznościowym Twitter: „Potrzebujemy więcej Bożego Narodzenia”. Biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer wezwał wszystkie parafie swojej diecezji do modlitwy o pokój i za ofiary tej tragedii.

W związku z informacją policji, że zamachowcem mógł być młody Pakistańczyk zameldowany przed rokiem w Niemczech jako uchodźca, bp Stephan Ackermann z Trewiru zaapelował o spokój i roztropność: „Zrozumiałym jest, że ludzie boją się i są rozgniewani. Ale nie możemy dać się wciągnąć w dynamikę sprawców, bo dokładnie o to im chodzi, by nas podburzyć przeciwko sobie i podsycać nienawiść”  – powiedział bp Ackermann w rozmowie z katolicką agencją prasową KNA. Przewodniczący niemieckiej komisji „Iustitia et Pax” dodał, że „nieodpowiedzialnym i nieuczciwym byłoby podejrzewać wszystkich uchodźców”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Gość
  20.12.2016 18:40
  "kto nie bierze swojego krzyza i nie idzie za Mna nie jest mnie godzien"..."bylem uchodzca a przyjeliscie Mnie"....ta Pani drogi Gosciu dobrze pasuje do tego krzyza.A co z Twoim krzyzem?Wrzucles go w kat?Ona nie wacha sie go niesc nawet w takiej chwili i wzywa do rosadku i powstrzymania sie od zemstySama moglaby zemscic sie najpelniej jednak idzie nadal za Chrystusem choc wie,ze przegra przez to wybory
 • Gość
  20.12.2016 21:04
  . Pan Jezus na krzyżu powiedział Ojcze przebacz im bo nie wiedzą co czynią, zycze ci gościu aby te słowa były inspiracja do wzrastania w wierze i miłosci.
 • GośćSiloam
  20.12.2016 21:48
  "Nieodpowiedzialnym i nieuczciwym byłoby podejrzewać wszystkich uchodźców".
  Gdyby ojciec wiedział, że w paczce 100 cukierków jeden jest zatruty to jadłby ojciec te cukierki i kazał je jeść też swoim owieczkom?

  Dość już ekumenicznych spotkań, głupich, pustych frazesów. Do broni chrześcijanie! Ja mogę nadstawić drugi policzek ale nie pozwolę, żeby innych bito!
 • Marek144
  21.12.2016 00:27
  Gościu Niedzielny, nie idźcie tą drogą. Jesteście więcej warci niż Deon czy Tyg Powszechny.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.