Taizé: przygotowania w Rydze

Święta w Rydze odbywają się pod znakiem ostatnich przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych. Do stolicy Łotwy ma przybyć 15 tys. uczestników wydarzenia organizowanego przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.

Już od wielu tygodni bracia z Taizé oraz wolontariusze przygotowywali to spotkanie. W stołecznych katedrach luterańskiej i katolickiej trwają codziennie modlitwy z charakterystyczną oprawą muzyczną, będącą wizytówką ekumenicznej wspólnoty. Przyciągają one coraz więcej osób.

Jednocześnie w parafiach różnych wyznań prowadzono była akcję informacyjną, zachęcającą rodziny do przyjmowania młodych pielgrzymów w swoich domach. A nie było to wcale łatwe, biorąc pod uwagę specyficzną mentalność Łotyszy oraz fakt, że Ryga jeszcze nigdy nie była świadkiem tego typu wydarzenia. Ostatecznie jednak udało się przełamać pierwsze lody i zebrać taką liczbę zgłoszeń, że zdecydowana większość młodych znajdzie gościnę w rodzinach.

Pielgrzymów przyjmą także plebanie i domy zakonne. O nadchodzących wydarzeniach informują media oraz spoty reklamowe w środkach transportu. Miasto wstrzymało oddech i póki co – świętuje.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.