Egipt: rodziny koptyjskie wracają do domów

Część chrześcijańskich rodzin, które po serii ataków ze strony tzw. Państwa Islamskiego uciekły w lutym z miasta al-Arisz na północnym Synaju, powraca teraz do swoich domów.

Jak przyznaje biskup koptyjski Anba Quzman sytuacja na miejscu powoli się normalizuje. W mieście codziennie są odprawiane Msze, a kapłani mogą swobodnie chodzić po ulicach, choć często w asyście ochrony.

Dom Fatwy kierowany przez Wielkiego Muftiego Egiptu wydał komunikat, w którym potępia zamachy na wyznawców Chrystusa podkreślając, iż powodują one rozbijanie jedności narodowej. W podobnym duchu wypowiedział się rzecznik prasowy ultrakonserwatywnej partii salafickiej al-Nur, zauważając że morderstwa popełniane na Koptach pozostają przeciwne nauczaniu islamu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.